Bądź eko – płać mniej!

Bądź eko – płać mniej!

8 kwietnia 2018 Off By Stefania
www.modnenagrody.pl wycena marki https://szlachetka.com.pl/kompleksowe-uslugi-sekretarskie/

Jeśli chcemy zaoszczędzić trochę pieniędzy, a do tego zadbać o środowisko, to zacznijmy żyć ekologicznie. Co to znaczy? Wystarczą niewielkie zmiany w codziennym funkcjonowaniu, a osiągniemy niebywałe efekty.

Na początku wystarczy zmiana myślenia i chwila refleksji podczas wykonywania czynności, a po kilku dniach „bycie eko” wejdzie nam w krew. Zacznijmy od oszczędzania – zmniejszeniu użycia wody i prądu.

Zrezygnujmy z przelewającej się w wannie wody, a bierzmy krótki prysznic. Nie marnujmy jej też podczas mycia naczyń – wystarczy nalać wody do jednej z komór zlewu lub miski, a potem tylko wypłukać.

Wyłączajmy sprzęty elektryczne z prądu, gdyż każda paląca się dioda czerpie energię. Tutaj przydatne będą listwy zasilające z wyłącznikami, co ułatwi nam odcinanie źródła prądu.

Podczas zakupów, możemy też używać toreb wielokrotnego użytku – dzięki nim uwolnimy siebie i środowisko od nieestetycznych plastikowych jednorazówek. Takie postępowanie szybko odbije się na naszych rachunkach, tym samym zaoszczędzimy sporą sumę pieniędzy.