Funkcje przestrzeni zielonych w miastach

www.medimedia.com.pl architektura wnętrz częstochowa

Architekci krajobrazu podczas wykonywania swoich projektów muszą brać pod uwagę finalne przeznaczenie terenu, który mają zagospodarować. Nie jest to przecież tylko sztuka dla sztuki.

Parki, skwery i ogrody projektuje się w konkretnych celach, które mogą być dość różne. Oczywiście, każdy park ogród czy skwer musi dobrze się prezentować – estetyka jest więc bardzo ważna.

Musi on być również stworzony z myślą o ludziach. Trzeba więc zapewnić im odpowiednią liczbę ścieżek rowerowych, alejek spacerowych czy też ławek.

W niektórych przypadkach tereny zielone spełniają również funkcję edukacyjną. Najczęściej jest to jednak przestrzeń przeznaczona do wypoczynku i rekreacji, a także zabawy dla najmłodszych.

Dlatego też trzeba tam umieszczać odpowiednie instalacje (place zabaw dla dzieci, ścieżki rowerowe i inne tego typu rzeczy), a nie tylko same rzeźby i innego rodzaju elementy ozdobne. Nie można również zapominać o samej naturze – w parkach również zwierzęta powinny mieć odpowiednie warunki do egzystencji.