Jak owinąć bukiet w papier?

Organizacja wesel Poznań

Bukiety mogą stanowić ważny element nie tylko wystroju naszego domu, ale też na przykład stylizacji ślubnej. Wiele osób lubi tworzyć różnego rodzaju kompozycję, lecz najwięcej problemów sprawia im. owinięcie bukietu w papier. Jak się jednak okazuje, nie jest to wcale takie łatwe zadanie i często bywa bardzo kłopotliwe. Tymczasem owijanie bukietu w papier bardzo często decyduje o tym, czy kompozycja dobrze się prezentuje pod względem wizualnym. Ma to także swoje zastosowanie praktyczne. Bukiety można owijać zresztą nie tylko w papier, ale też w wiele innych materiałów, które często nadają całej kompozycji bardzo ciekawych efektów.

Przy tym wszystkim bardzo ważne jest jednak to, aby odpowiednio dobrać papier bądź inny materiał dekoracyjny. Ale zanim o tym, warto poświęcić jeszcze chwilę na to, aby poznać szybkie i przede wszystkim łatwe sposoby na to, by owinąć bukiet w papier. Wiele z tych sposobów zna w zasadzie każdy z nas, ale czasem ktoś wpadnie na mogłoby się wydawać banalny sposób, dzięki którym owijanie bukietów w papier stanie się niezwykle łatwe.

Sposób pierwszy

Chodzi tutaj o tak zwany rożek – stworzenie takiego rożka to rzecz bardzo prosta. Potrzebny jest nam odpowiedni papier, a do tego wstążka i dziurkacz oraz trochę kleju.

Sposób drugi

Łączymy kilka papierów pod odpowiednim kątem, a następnie zginamy je w odpowiednich miejscach i związujemy je sznurkiem.

Sposób trzeci

Do spięcia kwiatów w kompozycję wykorzystujemy sznurek, którym najpierw łączymy całą kompozycję, a następnie zawijamy sznurek wokół wszystkich łodyżek.

W ten sposób stworzymy subtelne połączenie kwiatów. Oczywiście to nie wszystko – do owinięcia bukietów możemy wykorzystać inne sposoby czy materiały i wszystko zależy tak w zasadzie od nas. Ważne jest jednak to, aby kwiaty zapakować w sposób estetyczny – często odgrywa to bardzo ważną rolę, niekiedy nawet większą niż sam dobór kwiatów. Głównie dlatego dobrze jest wiedzieć, jak owinąć bukiet w papier oraz jakie materiały do tego wykorzystać. Prócz samego papieru dekoracyjnego, który świetnie sprawdza się w różnego rodzaju sytuacjach, możemy postawić na przykład na tkaninę jutową czy fizelinę. Wszystko oczywiście po to, by nadać kompozycji wyjątkowego charakteru, choć tego typu opakowania mają także inne zadania – z jednej strony chronią często delikatne kwiaty podczas ich transportu, a z drugiej zapewniają dużą wygodę. Nic więc dziwnego, że dziś prawie wszystkie bukiety owijane są czy to w papier, czy jakiś inny materiał.