Jak owinąć bukiet w papier?

www.24dvd.pl Organizacja wesel Poznań http://sunflower.waw.pl/slub-o-zapachu-lawendy-dekoracje-kwiatowe-dla-moniki-i-adama/

Bukiety mogą stanowić ważny element nie tylko wystroju naszego domu, ale też na przykład stylizacji ślubnej. Wiele osób lubi tworzyć różnego rodzaju kompozycję, lecz najwięcej problemów sprawia im. owinięcie bukietu w papier. Jak się jednak okazuje, nie jest to wcale takie łatwe zadanie i często bywa bardzo kłopotliwe. Tymczasem owijanie bukietu w papier bardzo często decyduje o tym, czy kompozycja dobrze się prezentuje pod względem wizualnym. Ma to także swoje zastosowanie praktyczne. Bukiety można owijać zresztą nie tylko w papier, ale też w wiele innych materiałów, które często nadają całej kompozycji bardzo ciekawych efektów.

Przy tym wszystkim bardzo ważne jest jednak to, aby odpowiednio dobrać papier bądź inny materiał dekoracyjny. Ale zanim o tym, warto poświęcić jeszcze chwilę na to, aby poznać szybkie i przede wszystkim łatwe sposoby na to, by owinąć bukiet w papier. Wiele z tych sposobów zna w zasadzie każdy z nas, ale czasem ktoś wpadnie na mogłoby się wydawać banalny sposób, dzięki którym owijanie bukietów w papier stanie się niezwykle łatwe.

Sposób pierwszy

Chodzi tutaj o tak zwany rożek – stworzenie takiego rożka to rzecz bardzo prosta. Potrzebny jest nam odpowiedni papier, a do tego wstążka i dziurkacz oraz trochę kleju.

Sposób drugi

Łączymy kilka papierów pod odpowiednim kątem, a następnie zginamy je w odpowiednich miejscach i związujemy je sznurkiem.

Sposób trzeci

Do spięcia kwiatów w kompozycję wykorzystujemy sznurek, którym najpierw łączymy całą kompozycję, a następnie zawijamy sznurek wokół wszystkich łodyżek.

W ten sposób stworzymy subtelne połączenie kwiatów. Oczywiście to nie wszystko – do owinięcia bukietów możemy wykorzystać inne sposoby czy materiały i wszystko zależy tak w zasadzie od nas. Ważne jest jednak to, aby kwiaty zapakować w sposób estetyczny – często odgrywa to bardzo ważną rolę, niekiedy nawet większą niż sam dobór kwiatów. Głównie dlatego dobrze jest wiedzieć, jak owinąć bukiet w papier oraz jakie materiały do tego wykorzystać. Prócz samego papieru dekoracyjnego, który świetnie sprawdza się w różnego rodzaju sytuacjach, możemy postawić na przykład na tkaninę jutową czy fizelinę. Wszystko oczywiście po to, by nadać kompozycji wyjątkowego charakteru, choć tego typu opakowania mają także inne zadania – z jednej strony chronią często delikatne kwiaty podczas ich transportu, a z drugiej zapewniają dużą wygodę. Nic więc dziwnego, że dziś prawie wszystkie bukiety owijane są czy to w papier, czy jakiś inny materiał.