Które zamki najlepsze?

http://www.bisnode.pl/topics/pozyskiwanie-nowych-klientow/

Bardzo ważne w kontekście drzwi oraz ich wpływu na nasze bezpieczeństwo są zamki, które zamontujemy. Możliwości pod tym względem są naprawdę szerokie, albowiem w sprzedaży znajduje się ogromna liczba modeli zamków.

Nas najbardziej powinny interesować te antywłamaniowe, które są trudniejsze do sforsowania przez złodziei. Wprawdzie doświadczeni ślusarze i policjanci twierdzą, że skuteczny włamywacz z każdym zamkiem sobie poradzi, to jednak nie ma powodów, aby cokolwiek mu ułatwiać.

Producenci kuszą nas wieloma rozwiązaniami. Istotne dla skuteczności zamka jest to, w jaki sposób odbywa się ryglowanie.

Im więcej punktów ryglujących, tym drzwi są trudniejsze do sforsowania. W niektórych przypadkach ryglowanie odbywa się na każdej krawędzi drzwi, włącznie z dolną i górną.

Oczywiście wymaga to specjalnie wykonanej futryny, która sama w sobie powinna być odporna na uszkodzenia mechaniczne. Konstrukcja zamków zorientowanych na bezpieczeństwo domu utrudnia również operowanie wytrychami oraz innymi formami ingerencji.