Magia Świąt Bożego Narodzenia

El Pueblo https://letsing.pl/artysci/pin

Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas, zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Ubrana choinka, kolędy w radiu, rodzina zebrana przy stole – dodają tylko uroku grudniowym chwilom. Natomiast również bajki świąteczne są nieodłącznym elementem magii Świąt.

Dlatego jeszcze przed Wigilią warto zapoznać się ponownie z najlepszymi i dzięki temu przypomnieć sobie wspaniały czas dzieciństwa. Oczywiście wśród najpopularniejszych bajek świątecznych dominuje ta o Rudolfie, reniferze z wyjątkowo świecącym, czerwonym nosem, który pomimo swojej odmienności poprowadził sanie Świętego Mikołaja – to już tradycja, by przeżyć z nim tą historię w kolejne święta. W nieco innym klimacie utrzymana jest „Opowieść Wigilijna”, którą można czytać i oglądać, zarówno w formie animowanej, jak i fabularnej, w której świąteczne duchy nawracają złego Scrooge’a na dobrą drogę.

Wśród nowszych pozycji warto polecić „Ekspres Polarny”, „Renifer Niko ratuje święta” oraz wszelkie świąteczne wariacje znanych bajek, jak na przykład „Shrek”, czy „Piękna i Bestia”.