Nowa era w dziejach telewizji dla dzieci

fitness-zdrowie.suplementydiety.net https://letsing.pl/artysci/kaja-paschalska

Animowane filmy animowane kupowane na kasetach wideo już niestety należą do reliktu przeszłości.

Innowacyjne zmiany przyniosło ze sobą przede wszystkim powstanie specjalnie przeznaczonej dla dzieci telewizji, gdzie kreskówki można było oglądać praktycznie 24 godziny na dobę.

Oczywiście, wielu rodziców odczuło to, jak ulgę – mogli poświęcić więcej czasu sobie, a mniej swoim dzieciom, bajki na niektórych programach były także często wątpliwej jakoś edukacyjnej.

Co dobrego, a co złego niosą ze sobą takie programy? Jedną ze stacji, które zapoczątkowały modę na kanały przeznaczone tylko dla dzieci jest Cartoon Netrwork.

Polska wersja wystartowała w 1998 roku i od razu podbiła serca dzieci w całym kraju, chociaż część dorosłych ciągle miała opory wobec prezentowanej na niej programów.

Wśród największych hitów wylansowanych przez stację Cartoon Network można wymienić chociażby „Scooby Doo”, „Atomówki”, „Laboratorium Dextera”, czy „Krowa i Kurczak”.

Nawet jeśli ktoś nie miał w dzieciństwie tyle szczęścia, by użytkować na co dzień ten program z pewnością słyszał i widział, chociaż niektóre z tych animacji.