Pracownik danej marki czy pośrednik, co wybrać?

Jeżeli zastanawiamy się nad kupnem nieruchomości, to możemy się zastanawiać w jaki sposób ją wybrać. Czy sami chcemy wyszukiwać ofert, czy chcemy to zostawić pośrednikowi, który będzie miał dostęp do różnych mieszkań, a może chcemy skorzystać z pomocy pracowników, którzy działają konkretnie dla określonego dewelopera i pokażą nam mieszkania, które mają największą szansę na to, aby wzbudzić nasze zaufanie?

Co oferuje pośrednik?

Jeżeli zdecydujemy się skorzystać z oferty pośrednika, to może się okazać, że będzie on nam miał do zaproponowania różne mieszkania, w różnych dzielnicach miasta. Sprzedawane zarówno na rynku wtórnym bezpośrednio od właścicieli, jak i na rynku pierwotnym od różnych deweloperów.

Będzie tutaj istniała szansa, że będziemy mogli przebierać w naprawdę różnych propozycjach, dzięki czemu będziemy mogli znaleźć takie mieszkanie, które będzie spełniało wszystkie nasze oczekiwania. Jednocześnie może się okazać, że choć wiedza o poszczególnych lokalach będzie spora, to jednocześnie nie na wszystkie nasze pytania pośrednik musi umieć odpowiedzieć. A przecież rzetelność udzielonych pinii powinna być dla nas bardzo ważna.

A może pracownik marki?

Może się okazać, że będziemy mogli skorzystać z pomocy osoby, która związana jest z konkretnym deweloperem. Taka współpraca będzie o tyle pożyteczna, że faktycznie bez trudu będziemy mogli otrzymywać wszystkie najważniejsze informacje. Dodatkowo taki pośrednik danej marki, w razie czego w każdej chwili będzie mógł się skontaktować z deweloperem, tak aby uzyskać od niego odpowiedzi na te pytania, które będą nas najbardziej interesowały.

Jednak, może się okazać, że podczas poszukiwania dla nas odpowiedniego lokalu, będzie skupiał się przede wszystkim na tych nieruchomościach, które zostały wybudowane przez danego dewelopera i nie obejrzymy innych, ciekawych mieszkań, które nie były przez niego wybudowane. Zakup nieruchomości nigdy nie jest prostą sprawą. Dlatego jeśli chcemy skorzystać z pomocy doświadczonej osoby, to bardzo ważne jest to, abyśmy potrafili ocenić, czy wzbudza ona nasze zaufanie, czy czujemy, że zachowuje się profesjonalnie.

Bo tak naprawdę nie jest ważne, czy będzie to pracownik danej marki czy pośrednik, ważne abyśmy mieli do niego zaufanie, żebyśmy mieli poczucie, że jest to osoba kompetentna, która faktycznie pokaże nam wszystkie te nieruchomości, które mogłyby wzbudzić nasze zainteresowanie, bez względu na to, przez kogo zostały wybudowane.