Ukryj brzuch pana gruszki

Pan gruszka to nie postać z kreskówki ale jeden z typów męskiej sylwetki. Pan gruszka potrafi wyglądać bardzo atrakcyjnie. Płeć piękną przyciąga umięśnionymi nogami i pośladkami, nie bez znaczenia są również umięśnione plecy. Takie ciacho przestaje jednak robić wrażenie, gdy… obraca się przodem.

Podstawą wadą gruszkowej budowy ciała jest bowiem wystający brzuch. Jak zniwelować ten wizualny minus? Najlepszy sposób to regularne wizyty na siłowni i ograniczone spożycie alkoholu. W większości przypadków taki scenariusz jednak nie wchodzi w grę, więc praktyczniej będzie wybrać strój, który sprawi, że brzuch w magiczny sposób stanie się mniejszy. Aby ukryć „piwny brzuszek” trzeba dobrze przemyśleć stylizację i trzymać się paru prostych zasad.

Zacznijmy od tego, że górna część sylwetki musi być nieco ukryta. Nie możemy jej podkreślać, chcemy ją zmniejszyć. Odwrotnie musimy postąpić w przypadku dołu. To najmocniejsza strona pana gruszki, trzeba więc podkreślić atuty.

Zgodnie z tymi zasadami niewskazane są np. ubrania poszerzające barki. Dotyczy to zarówno strojów codziennych, jak i formalnych. Niezbyt dobrym pomysłem będą również mocno ozdobione koszulki – za bardzo podkreślą górę.

Dotyczy to zarówno wzorzystych koszul, jak i t-shirtów z dużymi nadrukami. Zamiast tego, lepiej postawić na gładkie koszule lub pokryte delikatnym wzorem. Z kolei wśród spodni, dobrym wyborem będą bojówki i spodnie z wyraźnie zarysowanymi kieszeniami. Możesz też postawić na szerokie nogawki.

Jak ognia natomiast unikaj rurek.