Kardiologiczne abecadło
uczulenia
Kardiologia to bardzo ważna dziedzina medycyny. Zadaniem lekarzy z taką specjalizacją jest dbanie o serca swoich pacjentów i ich układy krążenia. Kardiolog to osoba, która w znakomity sposób porusza się po wszelkich dolegliwościach związanych właśnie z takimi narządami.
Nie mniej jednak, do kardiologów trafiają osoby często za późno. Dzieje się tak dlatego, że wykrycie zawału lub ogólne schorzenia są po prostu ignorowane. Jest to wielki błąd popełniany przez pacjentów.
Jednak lekarze specjaliści w tej dziedzinie zdają sobie z tego sprawę. Pod wpływem biegnącego czasu, nieustającego pośpiechu opracowali kilka rad i wskazówek, do których stosowanie się, może pomóc w dbaniu o dobry stan serca:
- Aspiryna to lek, który w swoim składzie ma kwas acetylosalicylowy. Mówi się, że codzienna dawka aspiryny zmniejsza ryzyko zawałów serca, czy udarów mózgu.
Szczególnie polecana jest osobom zmagającym się z miażdżycą, czy z podejrzeniem takiej choroby. Aspiryna działa na serce w taki sposób, że nie dopuszcza do powstawania zakrzepów, które z kolei ograniczają dopływ krwi do serca;
- Biopierwiastki, czyli selen i magnez to źródło prawidłowej pracy serca i układu krążenia. Pierwszy – w połączeniu koenzymu Q10 i witaminy E, chroni serce przed wchłanianiem niebezpiecznych toksyn.
Źródło selenu można znaleźć w: pomidorach, cebuli, brokułach, otrębach i owocach morza. Magnez z kolei odpowiedzialny jest za ogólny stan układu krążenia, wpływa na jego prawidłowe działanie. Zażywać powinien go każdy, a w szczególności osoby, które nadużywają alkoholu lub kobiety, które stosują antykoncepcję hormonalną;
- Czosnek ze względu na swoje właściwości, jakimi są m.
in posiadanie w składzie allicyny – zapobiega chorobie miażdżycowej. Wskazany jest jednak wszystkim osobom, ponieważ jest niesamowicie zdrowy dla naszej diety. Jeśli nie potrafimy znieść jego smaku i zapachu – można sięgnąć po specjalne tabletki z czosnku.
.